KVIEČIAME Į PASKUTINĘ TRADICINIO KALENDORIAUS RUDENS ŠVENTĘ – BALTO OŽIO DIENĄ!

Kviečiame į paskutinę tradicinio kalendoriaus rudens šventę – Balto Ožio dieną!

Nors jau ketvirtą kartą Lietuvos Liaudies buities muziejuje, bet pirmą kartą Aukštaitijos užusienio kaime (Mičiūnų ir Pakapių sodybose)!

2022 m. lapkričio 13 dieną, sekmadienį, 13:00 val.

Atsisveikinkime su auksaspalviu rudeniu ir pakvieskime  baltasuknią žiemą pagal senovinį piemenėlių paprotį! Šildysimės arbata, šokiu, smagiais žaidimais ir jaukia laužo ugnele.  Gaminsimės ir skanausime ypatingus piemenų gardėsius. Bendrausime su muziejaus gyvūnais, tarp kurių – ne tik dienos „kaltininkai“ ožiukai, bet ir naujokė Mūzė. Ar tikrai jau esate su ja susipažinę?

Švęsti mums visiems padės net 3 Kaišiadorių r. vaikų ansamblių kolektyvai: Žiežmarių KC vaikų folkloro ansamblis ir Kaišiadorių KC vaikų ansamblis „Žilvitukai“, abiejų vadovė Laima Morkūnienė bei Rumšiškių KC vaikų folkloro ansamblis „Strazdelis“, vadovaujamas Modestos Kalinauskienės. Kolektyvai parengė bendrą žaismingą programą „Tas oželis muki tpruki“, kurioje  – oželio puošimas ir vedimas aplink beržą, dainelės apie oželius, gyva armonikos muzika ir šokiai, bendri rateliai… Jei viską išvardinsime – neliks staigmenos! Neatvyksit – nepatirsit, todėl – susibėgam!

Atvykdami nepamirškime patogaus ir šilto rudens–žiemos slenksčio apavo, aprangos.  Gyvūnėliai Jumis dar labiau apsidžiaugs, jei  iš savo lauknešėlio jiems ištrauksite morką ar kopūsto lapelį. Svajojate apie baltą žiemą – patikrindami  dabartyje similinę (panašumo) magiją, kuria protėviai tikėjo,  įkomponuokite savame kostiume kuo daugiau baltos spalvos…

 

Daugiau apie renginį: https://lemu.lt/kvieciame-i-paskutine-tradicinio-kalendoriaus-rudens-svente-balto-ozio-diena/

13 lapkričio @ 13:00
13:00 — 16:00 (3h)