SUKASI AUKSINIAI SODAI

Užsiėmimo metu pasakojama apie sodų auginimo (vėrimo) tradiciją Lietuvoje, kokia buvo sodų simbolinė ir apeiginė reikšmė XIX a. pab.–XX a. I pusėje, kada renkami šiaudai ir kaip juos reikia paruošti sodo vėrimo procesui. Kiekvienas dalyvis, naudodamas vėrimo adatą ir lininį siūlą, suveria sodą.


Daugiau

VILNOS VĖLIMO DIRBTUVĖS

Mokomasi tradicinio amato – vilnos vėlimo šlapiuoju būdu. Veliami vilnos „blyneliai“. Išdalinamos prijuostės, padėkliukai, po vilnos kuokštelį kiekvienam vaikui.


Daugiau

PAŠERSI OŽKYTĘ IR AVELĘ – GAUSI VILNOS KUOKŠTELĮ

Vaikus pasitinka teta Marytė. Ji kviečia nusikelti į XIX a. ir patirti, kaip tuo metu žmonės rūpinosi gyvuliukais.


Daugiau

PAUKŠČIO PYNIMO EDUKACIJA

Pynimo amato pristatymas ir pasakojimas apie žilvičio savybes: kur ir kaip jis seniau buvo naudojamas buityje. Užsiėmimo metu dalyviai patys bandys su skiltuku perskelti žilvičio lazdą, susiaurinti ir paploninti pluošto juostas, o iš paruoštų pluošto juostų pins paukštelius.


Daugiau

„Per kluoną – ne tik linas, ir duona…“

Vienas seniausių ir didžiausių pastatų protėvių sodybose – kluonas su jauja. Užsiėmimo metu kluone atrasime ir siaubo kambarį, ir binkį, rašomą mažąja raide, ir dar daugybę žemdirbystės ūkio padargų „savo vietoje“ esančių, todėl daugiau apie save liudijančių nei kur nors lentynose po stiklu.


Daugiau