Pradedamas įgyvendinti dvejus metus vyksiantis  ,,Keliaujantis Aristavėlės dvaras”

Dar viena be galo džiugi žinia – šiuo metu pradedamas įgyvendinti dvejus metus vyksiantis  ,,Keliaujantis Aristavėlės dvaras", kurio įgyvendinimą iš dalies finansuoja EEE ir Norvegijos finansiniai mechanizmai pagal programą „KULTŪROS PRIEINAMUMO PLĖTOJIMAS IR KULTŪRINIO ŠVIETIMO STIPRINIMAS“. Daugiau žinių ir užburiantis keliaujantis dvaras jau netrukus!!!


Daugiau

Salų etnoarchitektūrinis kaimas

Lietuvos liaudies buities muziejaus padalinys - Salų etnoarchitektūrinis kaimas (Ignalinos rajone) yra ant Alksno ežero kranto, miškų ir ežerų apsuptyje, netoli Ladakalnio ir Ginučių piliakalnio. Vaizdingoje vietoje įsikūręs padrikas kaimas yra vienas iš nedaugelio tokio tipo išlikusių kaimų Lietuvoje.


Daugiau

Prasidėjo grybų dvaro svirno – lobyno restauravimo darbai

Į muziejų šis svirnas lobynas pateko 1968 m. (perkeltas iš Grybų k., Sarių sen., Švenčionių r.). Tuomet, formuojant Lietuvos liaudies buities muziejų, kartu su kaimo trobesiais buvo atkelti ir keli dvaro pastatai (saugoti juos vietoje nebuvo galimybės). Muziejuje jie buvo pastatyti atokiau nuo sodybų, miške, pavienių trobesių sektoriuose.


Daugiau

ATIDARYTAS MEDINĖS ARCHITEKTŪROS PAVELDO KONSERVAVIMO, TYRIMŲ IR MOKYMŲ CENTRAS

2016 m. spalio mėn. 27 d. Lietuvos liaudies buities muziejuje visuomenei, kultūros, medinio paveldo specialistų bendruomenei duris atvėrė atstatytieji XVIII a. Aristavėlės dvaro rūmai, tuo pačiu oficialiai paskelbta ir apie Medinės architektūros paveldo konservavimo, tyrimų ir mokymų centro veiklos pradžią.


Daugiau

Kaimas pusiasalyje tarp 3 ežerų

Žurnalas "Mano sodyba" rugsėjo mėnesio leidinyje Nr. 37 rašo apie Salas II: "Tai senovinis, senąją kaimo užstatymo struktūrą išsaugojęs etnografinis kaimas Ignalinos rajono vakarinėje dalyje, Aukštaitijos nacionaliniame parke. Jis įsikūtęs pusiasalyje, apsuptas Alksnio (vakaruose), Linkmenos (šiaurėje) ir Asalnykščio (pietryčiuose) ežerų. Vienintelis kelias į pusiasalį veda iš Antalksnės."


Daugiau