PRISIMINIMŲ NAMAI

Muziejaus miestelyje įrengta 7-tojo dešimtmečio ekspozicija. Daiktai ekspozicijoje tarnauja užsiėmimo dalyvių – asmenų, turinčių demenciją – jaunystės prisiminimų atgaivinimui. Edukacijos dalyviai yra to laikotarpio „ekspertai“, užsiėmimo vadovas kartais klausia jų patarimo, skatina prisiminti „o kaip buvo jų laikais?“.


Daugiau

VILNOS VĖLIMO DIRBTUVĖS

Vilnos vėlimas suteikia galimybę edukacijos dalyviams pasitelkti lytėjimo pojūtį, kurį lavinti yra ypatingai svarbu intelekto negalią turintiems as­menims. Savarankiškas darbas di­dina jų pasitikėjimą sa­vi­mi, pasididžiavimą, jausmą, kad „aš galiu“, moko susikaupti bei skatina kūrybiškumą.


Daugiau

PAŠERSI OŽKYTĘ IR AVELĘ – GAUSI VILNOS KUOKŠTELĮ

Žmonėms, turintiems intelekto negalią, dažnai  būna sunku išreikšti savo ir pajausti aplinkinių emocijas. Maitindami ožkytes ir avytes, jie mokosi rūpestingumo, savitvardos, užmegzti santykį, sukaupti dėmesį ir išlaikyti jį ilgesnį laiką. Tuo pačiu edukacijos dalyviai mokosi, kad kiekvienas gyvūnas yra svarbus ir jį reikia gerbti. Daug baimių, nerimo turintiems dalyviams džiaugsmą suteikia savo baimių įveikimas, pasiryžimas prieiti prie gyvūno ir  paduoti jam skanukus.


Daugiau