Projekto „Medinis architektūros paveldas: biologiniai kenkėjai“ vaizdo paskaitos

Pristatome projekto „Medinis architektūros paveldas: biologiniai kenkėjai“ vaizdo paskaitas skaitytas 2023 spalio 25-26 d. vykusio seminaro metu.


Peržiūrėti

KVIEČIAME Į PROJEKTO „DIALOGO IR SĄMONINGUMO SKATINIMAS“ TEORINĮ SEMINARĄ

KVIEČIAME paveldo objektuose dirbančius architektus, meistrus dailides ir stalius, medinių namų savininkus, paveldo specialistus ir visus besidominčius medinės architektūros restauravimu bei renovavimu į projekto „Dialogo ir sąmoningumo skatinimas“ teorinį seminarą, kuris vyks Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities muziejuje, Aristavėlės dvare 2023 m. spalio 13 d., penktadienį.


Peržiūrėti

KVIEČIAME Į PROJEKTO „DIALOGO IR SĄMONINGUMO SKATINIMAS“ TĘSTINIUS PRAKTINIUS MOKYMUS

Kviečiame paveldo objektuose dirbančius meistrus, stalius dailides į projekto „Dialogo ir sąmoningumo skatinimas“ tęstinius praktinius mokymus, paskutinius jau šiais metais, kurie vyks spalio 10–13 d. Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities muziejuje. Baigsim statyti atsivežtą aukštaitišką svirną, sudėsime pavalą (rąstų stogą), suręsime priestatą kurio trūko, tvarkysime duris, laiptus, sudėsime grindis ir lubas.


Peržiūrėti

KVIEČIAME Į RUGSĖJO MĖN. PRAKTINIUS PROJEKTO „DIALOGO IR SĄMONINGUMO SKATINIMAS“ MOKYMUS

KVIEČIAME paveldo objektuose dirbančius meistrus, stalius dailides į projekto „Dialogo ir sąmoningumo skatinimas“ tęstinius praktinius mokymus, kurie vyks rugsėjo 29–30 d. ( 2 dienas) ir spalio 10–13 d. (3 dienas vyks praktikos darbai, ketvirtą – įdomios paskaitos) Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities muziejuje.


Peržiūrėti

LIETUVOS LIAUDIES BUITIES MUZIEJUS – PUIKI ERDVĖ SĄMONINGUMO SAUGANT PAVELDĄ SKATINIMUI, SAVANORYSTEI IR MEISTRYSTĖS MOKYMAMS

Rugpjūčio pabaigoje Lietuvos liaudies buities muziejuje vykusios veiklos – išskirtinės: kartu dirbo, mokėsi ir dalinosi patirtimi dviejų muziejaus vykdomų projektų dalyviai, kuriuos vienija ta pati meilė tradicinei architektūrai ir medžio darbams.


Peržiūrėti

Sienos

Medinės architektūros paveldas: sienos


Peržiūrėti

Susitikimai

ARISTAVĖLES DVARE VYKO SEMINARAS TEMA: „LIETUVOS KAIMO TRADICINĖS ARCHITEKTŪROS VERTYBINIAI DĖMENYS“
Birželio 22 dieną Lietuvos liaudies buities muziejaus Aristavėles dvare vyko teorinis seminaras ir apskrito stalo diskusija tema: „Lietuvos kaimo tradicinės architektūros vertybiniai dėmenys“.


Peržiūrėti

Pamatai

Medinė architektūra – svarbi mūsų lietuviškosios tapatybės dalis. Tačiau tiek meistrams, tiek medinių namų savininkams neretai pritrūksta žinių apie jų priežiūrą ir kultūrinę reikšmę bei kyla klausimų, ką daryti su mediniais namais. Pristatome vaizdo (video) medžiagą parengtą 2021 spalio 6-8 d. vykusio seminaro metu. Šįkart – viskas apie pamatus ir jų tvarkybą.


Peržiūrėti

Stogai

Per daugiau kaip pusšimtį Lietuvos liaudies buities muziejaus egzistavimo metų yra sukaupta ne tik vertinga, skirtingų medinio paveldo pavyzdžių kolekcija, bet ir įvairiapusiška patirtis. Šiuo projektu pradedamas virtualių seminarų / restauravimo dirbtuvių ciklas apie medinės architektūros paveldą, jo priežiūrą ir tvarkybą.


Peržiūrėti