Muzikuokime kartu!

Ar kada susimąstėte, kokia senovėje buvo muzikos paskirtis ir nauda? O kaip pakito muzikos paskirtis šiais laikais? Šio užsiėmimo metu susipažįstama su įvairiausiais muzikos instrumentais (pvz. būgnas-kelmas, ožio ragas, daudytė, lumzdelis, švilpa, pūslainis, mandolina, terkšlė, dambrelis ir kt.), papasakojama, kaip jie buvo gaminami, kas jais grodavo. Dalyviai turi progą ir patys išbandyti instrumentus – kartu sugroti sutartinę su skudučiais, pamušti bendrą ritmą būgnais.


Daugiau

Jaujos istorijos

Iš krikščioniškos pasaulėjautos paveiktų XIX a. pab.- XX a. pr. folkloro šaltinių gerai žinoma, kad jauja ar pirtis – nelabųjų pamėgta vieta. Jaujoje žmonės dirbdavo naktimis, joje būdavo karšta (kūrenamas pečius), tamsu. Jaujoje ne tik džiovinami ir kuliami iš laukų suvežti javai, džiovinami ir minami linai bei kanapės, bet ir džiovinamas salyklas, periamasi.


Daugiau

Kaimiški jaunimo žaidimai

Smagūs žaidimai jaunimui ir suaugusiems, reikalaujantys greitumo, miklumo, net ir jėgos, akies ir rankos taiklumo, ritmo pajautimo.


Daugiau

Vaikų žaidimai, pasakos, dainos…

Primenami nesudėtingi senoviniai žaidimai. Nuveikiant kai kuriuos darbelius, įvedama į dainų ir pasakų pasaulį, įspėjant mįsles, lavėja vaikų pastabumas.


Daugiau