EKSPONATO BYLA: VEIDRODIS, DOVANOJANTIS AMŽINĄ JAUNYSTĘ

Buvo sakoma, kad jei moteris nori amžinai likti jauna, ji turi žiūrėti į save Venecijos stiklo veidrodyje. Bet reikia žiūrėti tik į jį ir į jokį kitą... Toks įspūdingo grožio, augaliniais ornamentais bei punktavimo technika (dekoruojama iškalant stikle plaktuku įvairaus tankumo ir gilumo taškelius) puoštas veidrodis saugomas ir Lietuvos etnografijos muziejaus rinkiniuose, yra viena iš išskirtinių vertybių.


Daugiau

EKSPONATO BYLA: ŠVILPUKAS IŠ PUŠIES ŪGLIO

Senajame Lietuvos kaime, pavasarį, piemenukai sukdavo švilpukus iš medžio šakelių. Laukdavo pirmojo griaustinio, nes manydavo, kad tuomet atšoka medžio žievė. Juos darydavo iš karklo, gluosnio, alksnio, uosio, lazdyno, šermukšnio ir kitų medžių šakelių, kuriuose išsukdavo, išdegindavo arba išgręždavo medžio šerdį.


Daugiau

EKSPONATO BYLA: ŽEBERKLAS

Žeberklas – smeigiamasis žūklės įrankis žuvims badyti. Juo žuvys buvo žvejojamos dieną ir naktį, brendant ar plaukiant valtimis. Žeberklas būdavo laikomas įkištas į vandenį ir į priartėjusią žuvį smeigiamas skersai staigiu judesiu. Nepataikius nusmeigti, daug žuvų būdavo sužalojama, todėl XIX a. pabaigoje žūklė žeberklais buvo uždrausta.


Daugiau

EKSPONATO BYLA: ŠAUKŠTAS

Šaukštas – įrankis valgyti, valgiui maišyti. Prieš valgant šaukštai būdavo sudedami ant stalo į vieną krūvelę, iš kurios kiekvienas atsirinkdavo savąjį pagal žymenį kote: „Savo šaukštą kiekvienas šeimos narys pažindavo ir atskirdavo. Šaukštą kiekvienas turėjom, pykdavo, jei paimdavo svetimas. Vaikams maži šaukštai. Didesni smagūs, lengvučiai, gražūs. Aš reikalavau, kad būtų gražiai padarytas“.


Daugiau

EKSPONATO BYLA: MAŠINĖLĖ LEDAMS GAMINTI „HUSQVARNA“

Ši muziejinė vertybė – tai senovinė mašinėlė ledams gaminti iš ypač turtingo muziejaus technikos paveldo rinkinio. Gal ir Jums teko paragauti joje gamintų ledų?


Daugiau