Parodos lankytojai pažins duonos kelią nuo grūdo iki stalo ir sužinos, kodėl lietuviai valgo juodą ruginę duoną.

Parodoje eksponuojami XIX a. pabaigos – XX a. pirmos pusės visų Lietuvos etnografinių regionų derliaus nuėmimo įrankiai, duonos kepimo ir minkymo indai, prietaisai. Joje atskleidžiami sėjos ir rugiapjūtės papročiai, duonos panaudojimas kalendorinėse bei šeimos šventėse, juodos ruginės duonos kepimo ypatumai.

Lietuvos liaudies buities muziejaus ekspozicijoje, įrengtoje skirtingų Lietuvos etnografinių regionų gyvenamuosiuose namuose, lankytojai mato krosnis, duonkubilius, duonlovius, ližes, klėtyse – sėtuves, pintines, maišus, klojimuose – dalgius, dalgeles, grėblius kaip tų namų apyvokos reikmenis ir jų interjero dalis. Ši paroda suteikia galimybę juos visus parodyti vienoje vietoje atskleidžiant ir paaiškinant jų paskirtis. Tai – vientisas pasakojimas apie „duonos kelią“. Eksponatai, informaciniai stendai su nuotraukomis ir anotacijomis susieja materialųjį ir nematerialųjį kultūros paveldą.

Paroda „Lietuvių duona. Su savo kepalėliu visur stalą rasi“ skirta įvairaus amžiaus ir socialinių grupių lankytojams, žmonėms, besidomintiems etnine kultūra, kulinariniu paveldu, duonos kepimo tradicijomis, maitinimo įstaigų vadovams ir darbuotojams, kaimo turizmo sodybų šeimininkams. Jos tema aktuali šiomis dienomis, kai atgimė duonos kepimas namuose, leidžiamos duonos kepimo receptų knygos. Parodos anotacijoms naudotas autentiškas, patrauklus tekstas – ištraukos iš etnografinių leidinių ir LLBM archyve etnografinių ekspedicijų metu sukauptų pateikėjų pasakojimų.

Lietuvos liaudies buities muziejaus paroda „Lietuvių duona. Su savo kepalėliu visur stalą rasi“ 2011 m. buvo organizuota Sankt Peterburgo Duonos muziejuje, 2012–2014 m. paroda veikė muziejaus miestelyje.

Parodą rengė LLBM darbuotojai: muziejininkės – Janina Samulionytė ir Sigita Žukauskaitė, dailininkai – Neringa Norvaišaitė ir Ruslanas Aranauskas, konsultantas – dr. Eligijus Juvencijus Morkūnas.