Į šių metų vasaros planų sąrašą tikrai verta įtraukti keliones po Lietuvos pilis ir dvarus. Iki pat vėlyvo rudens keliautojus aktyviai, įdomiai, prasmingai ir smagiai leisti laiką kviečia projekto „Pažinkime Lietuvos dvarus“ dalyviai, tarp kurių ir Lietuvos liaudies buities muziejuje esantis Aristavėlės dvaras.

Dabar – pats geriausias laikas naujiems atradimams, geriems įspūdžiams. Vasaros saulės šviesoje didingai atsiskleidžia ilgaamžiai istoriniai pastatai, jų menėse dažnai verda kultūrinis gyvenimas, o parkuose čiulba paukščiai, kvepia vasaros žiedai.

Kaip ir praėjusiais metais, daugybė pilių ir dvarų kviečia toliau lankytis, atrasti ir dalyvauti „Pažinkime Lietuvos dvarus“ žaidime. Šių istorinių pastatų durys keliautojams atviros, atrakintos ir kiekvienas atvykęs gaus ir simbolinį – pažinimo raktą. Šis raktas, projekto simbolis, yra tarsi užuomina į dvarą ar pilį, galimybę atverti duris į naujus kultūros paveldo atradimus, patirti įspūdžių, atrasti įkvėpimo. Visi keliautojai, surinkę pakankamą raktų skaičių savo kortelėse, galės siųsti jas organizatoriams, Lietuvos pilių ir dvarų asociacijai ir dalyvauti žaidime prizams laimėti.

Norėdami dalyvauti projekte, keliautojai turi apsilankyti projekto internetinėje svetainėje www.lietuvos.dvarai.lt ir atsispausdinti keliautojo kortelę. Kortelę lankytojai gali gauti ir kiekvienoje projekte dalyvaujančioje pilyje ar dvare, taip rinkti aplankytų objektų raktus-lipdukus ir dalyvauti žaidime.

 

Tegul tęsiasi netikėti atradimai Lietuvos pilyse ir dvaruose!

 

Daugiau apie projektą: https://www.lietuvos.dvarai.lt/kelioniu-projektas-pazinkime-lietuvos-dvarus/.

Laiškas iš dvaro: https://www.lietuvos.dvarai.lt/laiskas-is-dvaro/

Virtualus laiškas: https://www.laiskas.dvarai.lt/

Aristavėlės dvaras. Martino Baltrušaičio nuotrauka