Molėtų krašto muziejuje atidaryta Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus drauge su Lietuvos liaudies buities muziejumi parengta ir naujai perkelta paroda NEPAPRASTO TEATRO NEPAPRASTA ISTORIJA. Viskas Apie Mataičių Teatro Spektaklį „Scenos Vaizdeliai“, kurios ekspoziciją rengė ir Lietuvos liaudies buities muziejaus darbuotojos.

Prieš gerą savaitę iš mūsų muziejaus Aristavėlės dvaro Molėtų link pajudėjo neįprastas krovinys, pakelėje gerokai stebinęs pravažiuojančius – muziejaus mikroautobusas buvo pilnutėlis puošnių, skrybėlėtų ponų ir ponių – taip į Molėtų krašto muziejų buvo gabenami Aristavėlės dvare įsikūrusios, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus su Lietuvos liaudies buities muziejumi bendrai parengtos parodos apie Mataičių Teatro spektaklį „Scenos Vaizdeliai“ manekenai.

Tris dienas ir vakarus jaukiame Molėtų krašto muziejuje, įsikūrusiame naujai rekonstruotame pastate drauge su Molėtų kultūros centru bei miesto biblioteka, vyko intensyvūs parodos rengimo darbai, kuriuose dalyvavo ir dvi Lietuvos liaudies buities muziejaus kolegės – architektė Neringa Norvaišaitė ir menotyrininkė Ina Dringelytė, jau dirbusios ruošiant parodą Aristavėlės dvare ir Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus vėl pakviestos bendradarbiauti šiais metais, perkeliant parodą į kitas ekspozicines erdves. Užduotis nebuvo paprasta – daugybę parodos eksponatų, jau „prigijusių“ Aristavėlės dvaro aplinkoje, reikėjo išdėstyti šiuolaikinėje ekspozicinėje erdvėje.

Paroda Molėtų krašto muziejuje veiks iki š. m. gegužės 1 d., vėliau ji bus perkelta į Birštono kurhauzo galeriją.

Parodos rengėjos dėkoja Molėtų krašto muziejaus darbuotojoms, ypač vyr. fondų saugotojai, laikinai vykdančiai direktorės funkcijas Terezai Šakienei už šiltą priėmimą, sudarytas puikias darbo sąlygas, ir muziejininkei Astai Baranauskaitei už pagalbą ruošiant ekspoziciją.

Parodą parengė: kuratorė, dainininkė Janina Armonaitė, dailininkė, architektė Neringa Norvaišaitė, menotyrininkė Ina Dringelytė, fotografas Vaidotas Grigas.

Parengė menotyrininkė Ina Dringelytė