Nors šiais laikais batsiuvystė sparčiai nyksta, dar tarpukario Lietuvoje tai buvo antras pagal populiarumą amatas po siuvėjo. Norėdami įsigyti naujus ar pataisyti senus batus, žmonės kreipdavosi pas arčiausiai gyvenantį batsiuvį.
Batsiuvio amatu besiverčiantį žmogų dažniausiai vadino „šiaučiumi“. Batsiuviai paprastai dirbo po vieną, pagal užsakymus siūdami batus savo namuose. Miesteliuose bei miestuose buvo ir didesnių dirbtuvių su samdomais darbininkais. Kai kurie batsiuviai siūdavo batus miestuose veikusioms batų parduotuvėms. Avalyne taip pat prekiavo turguose. Pasitaikydavo, jog batsiuvys mokėjo ir kitą amatą, tai yra, ne tik siuvo batus, bet buvo ir rimorius (meistras, gaminęs pakinktus).
Batus, pakinktus daugiausia siūdavo rankomis. Siuvimui naudojo lininius siūlus, o į juos įsukdavo senesnės kiaulės šerius. Yla pradurdavo skylę ir praverdavo šerį. Kai kurie amatininkai turėjo dideles siuvimo mašinas odai siūti. Populiariausios buvo gamintos „Singer“ įmonėje. Batsiuvius, kurie paruošdavo ir susiūdavo mašina batų viršaus ruošinius, vadino „štaporiais“ arba „zagatovščikais“.⠀
„Koch“ siuvimo mašina odai siūti į Lietuvos liaudies buities muziejaus fondus įgyta 1980 m. iš Ąžuolijos kaimo (Šilalės r.) Pagaminta XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje. Su kojine pavara ir šaudyklės mechanizmu. Skirta batsiuvio darbams. Visas liemuo lietas iš metalo. Skriemulys apvalus, sukamas rankenėle. Siuvant aulas užmaunamas ant vadinamosios „rankovės“. Rėmas ažūrinis, dailus. Jame pavaizduota karūna, suspintos raidės „H“ ir „K“ su dviem, spėjama, liūtais iš šonų.
Labai reta. Rėmas pagamintas Vokietijoje, Heinricho Kocho siuvimo mašinų gamybos įmonėje, Bielefeldo mieste. Įmonė savo veiklą pradėjo 1865 m. Vėliau veikė „Koch-Adler“ pavadinimu. Pagrindinė veiklos sritis – siuvimo mašinų, jų įrangos bei dviračių gamyba. Veikia iki dabar. Gali būti, jog darbinė siuvimo mašinos dalis gaminta kitoje įmonėje ir pritaisyta prie aprašyto rėmo.
Šią siuvimo mašiną odai siūti antram gyvenimui prikėlė muziejaus restauratorė Audronė Gogelienė. Ji bus eksponuojama batsiuvio ir rimoriaus ekspozicijoje muziejaus miestelyje, gyvenamajame-prekybiniame name iš Kėdainių.
Vyresnioji muziejininkė Inga Levickaitė-Vaškevičienė