Ar žinojote, jog muziejaus rinkiniuose saugoma įspūdingo likimo asmenybei – Unei Babickaitei-Graičiūnienei (1897–1961) priklausiusi staltiesė su šešiomis staltiesėlėmis?
Tai viena žymiausių lietuvių tarpukario aktorių, pirmoji moteris režisierė. Slapyvardis – Une Baye, tikrasis vardas Uršulė. Une Babickaitę pavadino ja žavėjęsis rašytojas Balys Sruoga, nuo lotyniško žodžio „unus“, reiškiančio „vienas“, „vienintelis“.
Laukminiškiuose (Kupiškio r. sav.) gimusi aukštaitė baigė Peterburgo Imperatoriškąją konservatoriją ir Polako dramos kursus. Didžiąją savo sceninės veiklos metų dalį U. Babickaitė praleido užsienyje. Vaidino JAV, Londono, Paryžiaus teatruose. 1936 m. grįžo gyventi į Kauną, vadovavo Šaulių sąjungos teatrui. Vyras Vytautas Andrius Graičiūnas (1898–1952) – inžinierius, pasaulinio lygmens mokslininkas, vadybos mokslo pradininkas. U. Babickaitė pažinojo daugelį XX a. pirmosios pusės meno ir kultūros veikėjų (artistų, dailininkų, teatrų darbuotojų, rašytojų ir kt.) Lietuvoje ir užsienyje, su kuriais bendravo ir susirašinėjo.
1951 m. U. Babickaitė su vyru buvo suimti ir po tardymų Maskvoje nuteisti: Unė – 5, Vytautas Andrius – 10 metų. Lageryje jis netrukus žuvo, o Unė 1953 m. buvo amnestuota ir grįžo į Kauną. Mirė nuo kraujo užkrėtimo, įsidūrusi į pirštą. Palaidota Palėvenės (Kupiškio r. sav.) kapinėse.
Staltiesę su staltiesėlėmis U. Babickaitė įsigijo 1919 m. Paryžiuje. Komplektas peltakiuotas, raštai siuvinėti kryželiu. Į muziejaus rinkinius įgytas 1978 m.
Rinkinių skyriaus vedėja-vyresnioji muziejininkė eksponatų apskaitai Inga Levickaitė