Laptevų jūros tremtinių brolija „Lapteviečiai“ rugpjūčio 22 d. (šeštadienį) 12 val. kviečia į tradicinį tremtinių susitikimą muziejaus Tremties ir pasipriešinimo sektoriuje prie žeminukės-jurtos, skirtą paminėti Gedulo ir Vilties dieną.

Renginio metu įvyks Dalios Grinkevičiūtės atminties ir pagarbos medalio įteikimo ceremonija, dalyviai turės progą pasidžiaugti prie jurtos pastatytu jakutų apeiginiu stulpu serge, skirtu Lietuvos ir Jakutijos gyventojų. 1942 m. ištremtų į Arktį, atminimui, bei apžiūrėti Raimondo Urbakavičiaus ir Gintauto Aleknos fotografijų bei Aleksandros Inokentevos-Bočiariovos (Sacha respublika) paveikslų reprodukcijų parodas. Renginį ves aktorius Petras Venslovas, dalyvaus folkloro ansamblis „Kupolė“ ir Marijampolės senjorų choras „Bočiai“.  

Kviečiame atvykti, prisiminti gyvąją istoriją ir prasmingai praleisti dieną!

Renginys bus fotografuojamas, filmuojamas ir publikuojamas viešai teisės aktų nustatyta tvarka. Už fizinių asmenų fotografavimą, filmavimą ir foto bei vaizdo medžiagos platinimą renginio organizatorius neatsako.

Renginio metu prašome laikytis galiojančių saugumo reikalavimų.

Projektas „Lietuvos okupacijos 80-jų metinių, GEDULO IR VILTIES DIENOS bei dalies Lietuvos gyventojų tremties iš Altajaus krašto į Arktį 78-jų metinių minėjimas“ remiamas Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos pagal Istorinės atminties išsaugojimo iniciatyvas įgyvendinančių projektų finansavimo programą.