Lietuvos liaudies buities muziejus savo mažuosius lankytojus šiemet pradžiugino nauja knygele „Penkiese po Lietuvą“. Joje pasakojama apie penkis peliukus, kurie, baigę mokslus Graužikų mokykloje, iškeliauja vasaroti pas savo močiutes peles, gyvenančias skirtinguose Lietuvos kampeliuose: Aukštaitijoje, Žemaitijoje, Dzūkijoje, Suvalkijoje ir Mažojoje Lietuvoje. Linksmi peliukų nuotykiai močiučių sodybose žaismingai supažindina su etnografinių regionų architektūros ypatumais. Pavaizduoti gyvenamieji namai – iš muziejaus sodybų. Nukreipus mobilų įrenginį į knygelės puslapiuose esantį ženklą, senoviniai pastatai „atgyja“ ir juos galima apžiūrėti iš visų pusių.

O kad didiesiems lankytojams keliauti po muziejų būtų lengviau, sukurtas virtualus gidas, mobili aplikacija.

Papildytos realybės (leidiniui) ir virtualaus gido aplikaciją „Eisva Lietuvon“ galite parsisiųsti iš Google Play arba App Store.

Leidinio kūrybinė grupė: vyresnioji muziejininkė Snaigė Lauciūtė, architektė Neringa Norvaišaitė, tekstų autorė Julija Račiūnaitė, o iliustracijos ir maketas Margaritos Musytės. Papildytos realybės ir virtualaus gido funkciją sukūrė UAB „SneakyBox“.

Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos liaudies buities muziejus.

Tikimės, jog knygelė „Penkiese po Lietuvą“  ir mobili aplikacija „Eisva Lietuvon“ bus įdomi ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.