Išankstiniai bilietai

    Joninės 2023

Ar kada pagalvojote, kaip būtų šaunu praleisti naktį muziejuje? O dar, jei tai paslaptinga, legendomis ir žolynais apipinta trumpiausia metuose Joninių naktis? Birželio 23 dieną, 20:00 val. kviečiame į Joninių naktį Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse, kur susipins priešingi elementai – tradicijos ir modernybė, folkloras ir elektroninė muzika, laukų gėlės ir spalvoti lazeriai, šviesa ir tamsa, ugnis ir vanduo. Drauge įsitikinsime, kad visa tai gali sukurti darnią ir paslaptingą Joninių nakties atmosferą. Sunku patikėti? Atvykite ir įsitikinkite tuo patys.

 

PROGRAMA

20:00 Dzūkų kaime: apeiginis ėjimas pro Rasos šventės vartus, žaidimai, rateliai

20:30 Dzūkų kaimo pievose: kupoliavimas, vainikėlių pynimas su sutartinėmis

20:00–22:00 Dzūkų kaime Kaimo vaikų ir jaunimo žaidimai

21:00 Dzūkų kaime Jonų, Janinų ir Jonių pasveikinimas ir vaišės

21:00–21:45 Pievoje prie Dzūkų kaimo: aukuro įžiebimas ir saulės palydėjimas

21:45–23:15 Garsovaizdžių koncertas prie Klojimo teatro. Atlikėjai: Tamsaulė, Gabrielė Pukelytė

22:00–23:00 Dzūkų kaimo Rudaminos sodyboje: Šiurpės ir pasakos, slėpynės tamsoje

23:15 Prie Klojimo teatro: degančių ratų ridenimas nuo kalno

23:30 Prie Klojimo teatro: didžiojo laužo ir stebulių uždegimas, šokiai ir rateliai prie laužo

00:00 Prie Klojimo teatro: vainikėlių plukdymas Pravienos upe

00:15–01:45 Naktišokiai prie laužo su „Lygaudės alumnais“

00:00–05:00 Garsovaizdžių koncertas prie Klojimo teatro. Atlikėjai: Vėlių namai, Šventas Valentinas, Aleksandr Spitzin.

01:45 – iki kol rasim… „Paparco radzybos ir kiti monai“

04:00–05:00 Saulės pasitikimas, prausimasis rasoje ir ryto arbata prie Klojimo teatro

20:00–22:00 Dzūkijos sektoriaus teritorije: pasivažinėjimas arklio traukiamu vežimu, jodinėjimas

Visas tradicines linksmybes gyva muzika ir balsais apipins folkloro ansambliai Rumšiškių KC folkloro ansamblis „Nedėja“ (vad. L. Kulakauskienė), Rumšiškių KC kapela „Rumškės“ (vad. A. Kairevičius), Kauno KC sutartinių giedotojų grupė „Sasutalas“ (vad. A. Morkūnas).

 

BILIETŲ KAINOS:

 • Suaugusiems – 10 €;
 • Moksleiviams, studentams, senjorams, asmenims, kuriems nustatytas 30-50 proc. darbingumo lygis ir soc. remtiniems asmenims – 5 €;
 • Ikimokyklinio amžiaus vaikams, asmenims, kuriems nustatytas neįgalumo arba 0-25 proc. darbingumo lygis ir juos lydintiems asmenims bei 80 metų ar vyresniems asmenims – nemokamai.

 

PALAPINĖ

Jūsų patogumui renginio dieną bus galimybė pasistatyti palapinę muziejaus teritorijoje. Palapinės mokestis 6 Eur. Palapinės vietos rezervacija tel. nr. 8 682 20669.

 

KUR PAVALGYTI?

 • Šventės vietoje bus prekiaujama kava ir gaiviaisiais gėrimais. Bet pasiimkite ir lauknešėlius, pasirūpinkite gėrimais ir užkandžiais iš anksto. Kad šventė būtų jaukesnė ir patogesnė, kviečiame pasirūpinti pledais, ant kurių galėsite prisėsti, apsauga nuo uodų bei lietaus (jei lytų).

 

MUZIEJAUS DARBAS PER JONINES, BIRŽELIO 24 D.

Birželio 24 d. muziejus dirbs įprastu laiku. Be to, visi Jonai, Janinos ir Jonės, kasose pateikę asmens dokumentą, vardinių proga muziejų galės aplankyti nemokamai!

 


RENGINIO TAISYKLĖS

 1. Kiekvienas šventės dalyvis, patekęs į muziejaus teritoriją, yra atsakingas už savo sveikatą, saugumą, gyvybę bei savo daiktų saugumą, jų praradimą ar sugadinimą. Šventės dalyviai privalo gerbti kitų dalyvių teises ir teisėtus interesus. Apie pastebėtus šių taisyklių pažeidimus dalyvis privalo nedelsiant pranešti organizatoriams arba apsaugos darbuotojams.
 2. Kiekvienas šventės dalyvis sutinka ir neprieštarauja būti apieškomas prieš patenkant į muziejų, siekiant patikrinti, ar nesineša šiose taisyklėse nurodytų draudžiamų ar kitų visuomenei pavojingų daiktų. Dalyviai, kurie su savimi turės šiomis taisyklėmis draudžiamų ir (arba) kitų visuomenei pavojingų daiktų, nebus įleidžiami į muziejaus teritoriją, nepaisant to, kad bus įsigiję bilietą.
 3. Visoje muziejaus teritorijoje ar aplink ją šventės dalyviams draudžiama kūrenti laužus, naudotis šašlykinėmis, kepsninėmis ar kitais panašiais daiktais, kurie yra susiję su ugnies įžiebimu.
 4. Draudžiama naikinti ir žaloti muziejaus eksponatus, gamtos objektus, savavališkai kirsti, naikinti medžius, krūmus, gėlynus, skruzdėlynus ar paukščių lizdus, kelti pavojų kitų asmenų saugumui ar gyvybei, šiukšlinti, teršti aplinką.
 5. Griežtai draudžiama rūkyti visų Lietuvos liaudies buities muziejaus eksponatų (sodybų) teritorijose ir šalia jų. Tamsiu paros metu draudžiama būti visų Lietuvos liaudies buities muziejaus eksponatų (sodybų) teritorijose.
 6. Festivalio dalyviai privalo laikytis už šventės saugumą atsakingų asmenų nurodymų. Už nurodymų nevykdymą dalyviai gali būti išvaryti iš muziejaus teritorijos be teisės vėliau patekti į šventę.
 7. Šventės dalyvis sutinka, kad organizatorius šventės metu filmuotų ir fotografuotų ir vėliau filmuotą medžiagą naudotų viešinimo tikslais bet kokiu būdu ir bet kokiose žiniasklaidos priemonėse neterminuotą laikotarpį.
 8. Į muziejaus teritoriją nebus įleidžiami:
  1. asmenys, kuriems teismo sprendimu yra uždrausta dalyvauti masiniuose renginiuose;
  2. asmenys, kurie yra akivaizdžiai paveikti alkoholio, narkotikų ar kitų psichotropinių medžiagų;
  3. asmenys, kurie su savimi turi ginklų ar kitų pavojingų daiktų, sprogmenų, psichotropinių medžiagų, degių medžiagų ar alkoholinių gėrimų;
  4. asmenys, kurie elgiasi agresyviai, brutaliai ir gali kelti grėsmę kitiems šventės dalyviams;
  5. nepilnamečiai asmenys be suaugusiojo palydos;
  6. asmenys, kurie neturi jokio galiojančio asmens dokumento.
 9. Į muziejaus teritoriją draudžiama įsinešti:
  1. ginklus;
  2. bet kokius alkoholinius gėrimus;
  3. narkotinių medžiagų ir su jomis susijusius prietaisus;
  4. pirotechniką ir kitų degių bei sprogstamųjų medžiagų;
  5. nesuderintas su organizatoriumi reklamines priemones;
  6. stiklinę tarą;
  7. skraidykles (dronus);
  8. skėčius aštriu galu;
  9. grilius, kepsnines, dujines virykles, šašlykines ir bet kokius panašius daiktus;
  10. kirvius, peilius ir kitus šaltuosius ginklus;
 10. Šventėje naminiai gyvūnai leidžiami vadovaujantis gyvūnų laikymo ir priežiūros taisyklėmis. Šunys negali būti palaidi muziejaus teritorijoje ir privalo būti vedžiojami tik su pasaitėliu (kovinių veislių šunys neįleidžiami).