Joninių Garsovaizdžiai – tai tiesiog dar vienas tradicijos takas, kur tarp žolynų kvapų ir prisilietimų, per juos brendant, tarp mėnulio ir saulės užtekėjimų, kai apima kažkoks nenusakomas prabudimas, susitinkame mes, pasiilgę kitų ir savęs su kitais…
Birželio 23 d. vakarą, slėpiningoje erdvėje prie Klojimo teatro, vyks Joninių Garsovaizdžiai – koncertas, kuriame gros eksperimentinės, atmosferinės elektroninės muzikos, įkvėptos folkloro, kūrėjai. Pristatome šių metų atlikėjus bei jų šiam renginiui paruoštas programas:
19:00–20:00 Rokas Kašėta
Kaip rašo muzikos apžvalgininkė Gaja Klišytė, „Dzūkodelika“ nukelia į kitą jausminę ir garsinę plotmę, kurią pajusti gali bet kuris klausios ausies lietuvis – suvalkietis, žemaitis, be abejonės, dzūkas, atpažįstantis savo šnektą. Roko Kašėtos meilė Dzūkijai ir filologinis bei muzikinis pojūtis dovanoja klausytojui galimybę patirti šį tą gelminio ir sykiu naujo, itin originalaus nuo archajinio savo krašto palikimo nutolusiam nūdienos žmogui. R. Kašėtos muzikinis dzūkavimas toli gražu nekuria atskirties tarp muzikos ir klausytojo, jis tarmę per save perleidžia itin organiškai, pats būdamas šiuolaikinio muzikos pasaulio dalimi. Eksperimentai su aplinkos garsais, fonetiniai žodžių deriniai ir akustiniai įrašo sprendimai fiksuojami nenutrūkstančiame muzikos judėjime.“ (G. Klišytė, interviu su Roku Kašėta čia).
23:00–00:00 Skaidra Jančaitė, Giedrius Balbieris ir kolektyvas
Intensyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje – dalyvauja avangardinės ir eksperimentinės muzikos renginiuose, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos koncertuose, festivaliuose. Šįkart skambės specialiai šiai šventei sukurtas įtraukus performansas, grįstas lietuviškąja tradicine kultūra.
Šiai kūrėjai būdingas šiuolaikinės muzikos ekspresyvumas, galimybė atrasti joje naujas interpretacijos galimybes ir būdus. Dainininkė, atlikdama šiuolaikinę vokalinę muziką, savo koncertuose nuosekliai jungia muzikos, dramos, šokio, pantomimos, fotografijos meno išraiškos elementus, taip suformuodama individualų stilių, pasižymintį stipria kūrinių perteikimo žiūrovams įtaiga.
Skaidra Jančaitė apie Garsovaizdžiams parengtą programą pasakoja: „Sutartinių dalyje leisimės į senovinius daugiabalsius lietuvių liaudies dainavimo papročius, kurių melodijos ir harmonija mus jungs su praeitimi.
Folk muzikos dalyje klausysimės ir dainuosime tradicines lietuvių liaudies dainas, kurios atspindi mūsų tautos dvasią.
Muzikos instrumentų improvizacijose profesionalūs muzikantai Skaidra ir Giedrius kurs gyvus garsų peizažus. Skambės kanklės, altas, tarškynės, klarnetas, kontrabosas, saksofonai, kelmo būgnas, fleitos. Šie instrumentai suteiks šventei unikalumo ir gyvumo, perteikdami tiek tradicinę, tiek moderniąją mūsų muzikos kultūrą.
Renginio metu kviesime Jus ne tik klausytis, bet ir dalyvauti performanse, jausti ir patirti senovės išmintį. Įtraukiantys pasirodymai, apjungiantys muziką, dainavimą, šokius, sujungs dalyvius bendrystei.
Šventės metu mes išgyvensime ne tik muziką, bet ir performansą, kuris taps gyvu istorijos ir dabarties susitikimu. Menininkai ir atlikėjai sukurs atmosferą, kurioje susipins tradicijos ir modernumas, leisdami kiekvienam dalyviui pajusti ypatingą šventės dvasią.
Prisijunkite prie mūsų, kad kartu atšvęstume šią ypatingą naktį, alsuojančią mistika, gamtos jėga ir protėvių išmintimi. Ši šventė bus puiki proga ne tik pažinti kultūros šaknis, bet ir prisijungti prie jų puoselėjimo ir augimo.“
00:00–02:00 gamtiniuose festivaliuose itin puikiai tinkantis kūrėjas Girių Dvasios
Pasak Povilo Vaitkevičiaus, „Girių dvasių“ muzika pelkėmis garuoja iš elektroninių miškų tankmių. Regint idėjinį projekto pateikimą, ne pirmą ir ne paskutinį kartą kyla klausimas, kas gi bendra tarp, atrodytų, visiškai „klubinių“ muzikos stilių (tokių kaip dub/techno) ir Lietuvos gamtos? „Girių dvasios“ į tai atsako savo produktyvia kūryba, savo buvimu, teigiančiu, jog forma neapibrėžia turinio. Vietoj uždarų patalpų projektas renkasi žaliuojančius masyvus ir gaivų dangų.“ (Povilas Vaitkevičius apie Girių Dvasias pasakoja čia).
Visą Joninių programą galite rasti čia.
Organizatoriai pasilieka teisę nežymiai keisti programą.
Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama, vaizdo medžiaga naudojama muziejaus renginių viešinimui.