Gruodžio 31-ąją, paskutinę metų dieną, kviečiame sudeginti per metus susikaupusias visas blogybes! Nuo 12 val. vilksim ir deginsim blukį – lai sudega rūpesčiai ir problemos! Dainuosim, šoksim, vaišinsimės ir, jei gamta leis, visaip žiemiškai pramogausim! Neatvyksit – blogybes Naujiesiems išsaugosit…

Kas yra tas blukis? Blukis – tai rąstigalis, trinka, kaladė ar kelmas. Tikėta, kad jam galima perduoti ir palikti visas savo kaltes, nuodėmes bei pykčius. Tą galima padaryti, trinktelint per blukį lazda ar kokiu kitu daiktu, galvojant apie tai, kas neišsipildė, kas trikdo ir pykdo mus mūsų viduje.

Vienas iš seniausių, įdomiausių kalėdinių papročių yra rąstigalio (blukio) vilkimas. Kaimo gyventojai užnerdavo virves ant storos medinės kaladės arba kelmo ir vilkdavo ją per visą kaimą, užsukdami į kiekvieną kiemą, lyg surinkdami visą blogį. Tokių ceremonijų dalyviai būdavo vadinami blukvilkiais. Buvo tikima, kad piktai dvasiai užtenka pasižiūrėti į žmogaus akis ir jį paveiks tas žvilgsnis, todėl velkantieji – blukvilkiai – prisidengdavo kaukėmis, kad nelabąsias nubaidytų. Blukio vilkimas suburdavo bendruomenę linksmam ritualui: blukvilkiai visą laiką dainuodavo, šokdavo, per blukį šokinėdavo, netgi visokių šunybių aplankytų sodybų šeimininkams prikrėsdavo. Po to kaimo gale iškilmingai sukurdavo laužą ir sudegindavo blukį. Tikėta, kad sudeginus blukį, bus sudegintos ir jame slypinčios blogybės ir nepritekliai, bus išlaisvinta gausa ir šviesa. Kalėdų blukis kupinas įkalintų galių, jį sudeginę išvaduosime gėrį, išlaisvinsime mums priklausančią Dieviškąją kūrybos ugnį.

Kas? Kalėdinio blukio deginimas

Kur? Lietuvos liaudies buities muziejuje (pradžia – muziejaus miestelyje, deginimas – Karčemos aikštėje)

Kada? Gruodžio 31 d. (šeštadienį) nuo 12 val. iki 15 val.

Kaina?

  • Ikimokyklinio amžiaus vaikams – nemokamai;
  • Mokiniams, studentams, senjorams – 2 Eur;
  • Suaugusiems – 3 Eur;
  • Lietuvos liaudies buities muziejaus 50-mečio įkūrimo proga 1966 metais gimusiems – nemokamai.

Kur įsigyti bilietus? Renginio dieną muziejaus kasoje.

Išsamesnė informacija: 8 346 47392, 861168085.