Ar žinojote, kad klojimas lietuviams kadaise atliko daugybę funkcijų: čia švęstos darbų pabaigtuvės, vestuvės, būdavo laukiama vėlių, rengiami jaunimo šokių ir žaidimų vakarai. Spaudos draudimo ir lietuviškos veiklos persekiojimo metais klojimas kaimuose ir miesteliuose buvo patogiausia patalpa slapta vaidinti ir susirinkti žiūrovams.
Laikai pasikeitė – slapstytis nebereikia, tačiau ar ne smalsu pajusti autentišką Klojimo teatro dvasią, išvysti poetišką Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklį GULBĖ – KARALIAUS PATI ir žvilgtelėti į šešėlių teatro užkulisius…?

Stebukline lietuvių liaudies pasaka paremto spektaklio režisierė Nijolė Indriūnaitė sako: „Jei turi karūną, karalystę, pilį ir vis tiek nesijauti laimingas, tai pasiklausyk pasakos apie Mergelę – Gulbę, iš kurios atėmė sparnus. Mergelė ne tik susigrąžins sparnus, kurių niekaip negalėjo pamiršti, bet padės ir karaliui „pasiryžti, sparnus išskleisti ir į laimę skristi“.

Mieli žiūrovai, gal ir Jūs svajojoje kada nors tai padaryti? Tiktai pamiršote? Jei taip, Jums pasaka primins: jeigu norite būti laimingi, niekada nepamirškite savo svajonės…

Repertuarinis  KVLT spektaklis „Gulbė – karaliaus pati“ skiriamas vaikams nuo 5 metų, tačiau turėtų sudominti ir suaugusiuosius – spektaklyje atgimsta Mergelės – Gulbelės ir ją pamilusio Karaliaus santykių drama. Šešėlių teatro priemonėmis ekrane kuriamą pasaką papildo Vyro ir Moters, drauge riedančių traukiniu, poetiški komentarai, bylojantys apie amžiną dangiškų moters svajonių ir žemiškų vyro norų konfliktą.

(tekstas Kauno valstybinio lėlių teatro)

Edukacinė programa: po spektaklio 15-20 min. vyks pažintinė ekskursija užkulisiuose, kurios metu žiūrovams atsivers netikėtas šešėlių teatro trapumas, grožis ir meistrystė.

Autorė ir režisierė – Nijolė Indriūnaitė

Dailininkė – Aušra Paukštienė

Kompozitorius – Vidmantas Bartulis

Choreografė – Sigutė Mikalauskaitė

Pasaką seka aktoriai: Saulius Bagaliūnas, Mindaugas Černiauskas, Audronė Grėbliauskienė, Indrė Endriukaitė

Spektaklio trukmė – 30 min.
Edukacijos trukmė – 15-20 min.

Bilieto kaina: 3,50 Eur. 

Šį spektaklį galima užsisakyti iš Kultūros paso paslaugų sąrašo adresu: http://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai 

Užsakymai priimami tel. 8 609 97414 arba el. paštu valentas.pilionis@llbm.lt, info@llbm.lt

Spektakliai vyks gegužės – birželio mėnesiais, susidarius grupei nuo 50 iki 100 žmonių.  

Gegužės mėn.

24 d. 10 ir 12 val.

Birželio mėn.

4 d. 13 val.

6 d. 10 ir 12 val. 

www.kaunoleles.lt

https://lemu.lt/