Rugsėjį pradedame su ypatinga staigmena – vyr. muziejininkė Nijolė Pliuraitė Andrejevienė kviečia susipažinti su senojo kaimo vaikų žaislais!

Šeštadienį, rugsėjo 5 d., 11–15 val. užsukite į Tėviškės muziejaus Dzūkijos kaimo, Zervynų sodybos pirkią! Čia galėsite pamatyti ir pažaisti su senojo kaimo vaikų žaislais, kuriuos darydavo patys vaikai, jų tėvai, seneliai ir žaislų gamintojai. Apie juos papasakos ir pamokys vaikus žaisti vyr. muziejininkė Nijolė Pliuraitė Andrejevienė.

Patiems mažiausiems – mediniai ratukai, kuriais galėsite pavėžinti juos po kiemą. Didesni vaikai galės pažaisti su kauliniu, šokinėjančiu ožiuku, įsukamu vilkeliu, lazda stumiamu paukšteliu, arkliuku ant sūpynių ir kitais žaislais. Mergaičių žaidimams – medžiaginės, popierinės lėlės, joms skirti rūbeliai, lovelės, vežimėliai, lėlių namelis. Vyresni ir suaugusieji galės pasimokyti vaikščioti su kojūkais, pasukti malūnėlio sparnus su judančiomis figūrėlėmis, iš pagaliukų sudėti keimeriuką – šešiakampę figūrėlę.

Apsilankę Zervynų sodybos pirkioje pamatysite ir parodėlę „Kaimo vaikų medinės pačiūžos. Pamatyk ir užsidėk!“, kurioje sužinosite, kokios buvo seniausios, archeologų randamos pačiūžos, kas ir kaip Lietuvos kaime padarydavo medines pačiūžas, pamatysite, kokiomis pačiūžomis ant Kuršių marių ledo čiuoždavo Mažosios Lietuvos kaimuose gyvenę žvejai ir jų vaikai. Galėsite ir patys pabandyti užsidėti medinės pačiūžos kopiją ant savo kojos apavo ir pritvirtinti ją taip, kaip tai darydavo senojo kaimo vaikai. Parodėlėje pamatysite ir garsių suomių gamintojų „Polar Nurmis ir „Polar Alexander“ metalines pavažas ir pačiūžas su batais, kokias tarpukario metais dažniausiai turėdavo miestelių tarnautojai ir jų vaikai.

Atkreipiame dėmesį, kad veido kaukių dėvėjimas yra privalomas. Prašome laikytis visų renginiams taikomų sveikatos, higienos ir saugos reikalavimų.

Maloniai kviečiame ir laukiame!