Praeito seminaro orai mūsų nelepino, o ir dabai buvo gana sudėtingi. Svirno sienos paaugo per pora vainikų, bet dar daug jų liko nesudėta. Pasitarę nusprendėme susirinkti talkon rugsėjo 29–30 d. (penktadienį ir šeštadienį) ir kilstelti svirno sienas, kad lig žiemos galėtume uždengti stogą.

KVIEČIAME paveldo objektuose dirbančius meistrus, stalius dailides į projekto „Dialogo ir sąmoningumo skatinimas“ tęstinius praktinius mokymus, kurie vyks rugsėjo 29–30 d. (2 dienas) ir spalio 10–13 d. (3 dienas vyks praktikos darbai, ketvirtą – įdomios paskaitos) Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities muziejuje. Toliau statysime atsivežtą aukštaitišką svirną, lopysime sienojus, restauruosime senus, tašysime naujus. Naudosim ir senus tradicinius, ir šiuolaikinius įrankius, aptarsime jų privalumus ir trūkumus. Spalio mėnesį dirbsim ir staliaus darbus: tvarkysim duris, laiptus, dėsim grindis ir lubas. Gyvensime muziejaus miestelyje, Monopolio name, kukliame viešbutėlyje. Pietus pateiksime darbo vietoje, vakarienę – nakvynės vietoje. Kas nespėjo užsiregistruoti anksčiau, kviečiame dabar prisijungti prie mūsų komandos ir padėti sėkmingai užbaigti svirno restauravimo darbus.

Tel. pasiteiravimui +37061424136, Rasa.

 

PROGRAMA

Atvykti reikia į muziejų (galima iš vakaro, būtina pranešti). Dirbsime Aukštaitijos gatvinime rėžiniame kaime, Kirdeikių sodyboje. Nakvynė – muziejaus miestelyje, viešbutėlyje, Monopolio name.

8.00–9.00 keliamės, prausiamės ir pusryčiaujame nakvynės vietoje

9.00–13.00 tariamės, dirbame ir mokomės Aukštaitijos kaime

13.00–14.00 pietaujame darbo vietoje

14.00–17.00 vėl tariamės, dirbame ir mokomės, vakarop sutvarkome darbo vietą

18.00–19.00 vakarieniaujame muziejaus miestelyje, nakvynės vietoje

19.00 – lig ryto vakarojame ir ilsimės

Spalio 13 d. teorinių paskaitų diena (programa bus paskelbta vėliau).

 

Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija.