Muziejus įsigijo metalinę lovą, galimai naudotą maršalo Juzefo Pilsudskio Pikeliškių dvare (Vilniaus r. sav.). Taigi, joje prigulti galėjo ir vienas nekenčiamiausių žmonių Lietuvoje. 1930 m. dvarą įsigijo Aleksandra ir Juzefas Pilsudskiai. Išlikę mūro rūmai statyti XIX a. pradžioje. Pikeliškėse Pilsudskių šeima ketverius metus leido vasaros atostogas. Dvarą remontavo, tvarkė. J. Pilsudskis čia ilsėjosi „nieko neveikdamas“, daug bendravo su žmona ir dukterimis, skaitė, žvejojo. Anot jo adjutanto Mečislavo Lepeckio, „Pikeliškėse maršalas nebuvo nei diktatorius, nei Nepriklausomybės kūrėjas, nei politikas, o tik vyras ir tėvas“.
Maršalas J. Pilsudskis (1867–1935) – vienas moderniosios Lenkijos kūrėjų, pirmasis valstybės vadovas, Lenkijos diktatorius. Kilęs iš senos Žemaitijos bajorų Gineičių giminės. Gimė Zalavo dvare (Švenčionių r. sav.), mokėsi gimnazijoje Vilniuje. Pasiekė lemiamą pergalę 1918–1920 m. Lenkijos–Sovietų Rusijos kare ir taip sustabdė Rusijos bolševikų žygį į Vakarus. Jo pageidavimu po mirties kūnas buvo balzamuotas ir palaidotas Krokuvos Vavelyje, o širdis – Vilniuje, Rasų kapinėse.
Lova metalinė, pagaminta XX a. pradžioje Varšuvoje, 1871 m. įkurtoje Konrado, Jarnuškievičiaus ir Ko (Konrad, Jarnuszkiewicz i S-Ka) metalo baldų gamybos įmonėje.
Rinkinių skyriaus vedėja-vyresnioji muziejininkė eksponatų apskaitai Inga Levickaitė