Įvairūs kultūros rėmimo fondai visame pasaulyje remia plataus pobūdžio aukštos meninės, socialinės, kultūrinės vertės idėjas, kurios neretu kitu atveju paprasčiausiai išbluktų ir pasimirštų. Tokia išorinė parama kultūrai yra būtina jos sklaidai, matomumui, apskritai sklidumui pasaulyje, sudarant sąlygas palaikyti kultūrinių paslaugų, darbų ir net kūrėjų darbo sąlygų kokybę. Projektuose susitinka įvairiausi žmonės – iš skirtingų socialinių, kultūrinių, tautinių grupių – ir visi lygiavertiškai gali gauti ir duoti, dalydamiesi savo ir priimdami kitų patirtis.

Lietuvoje gausybę tokių kultūrinių projektų remia Lietuvos kultūros taryba, šiemet finansavusi net keturis mūsų muziejaus projektus. Du iš jų – renginių ciklą ,,Laikinoj atminty” ir parodą „Etnografinių lėlių kompozicijos. Darbai, papročiai ir pramogos“ – jau esame įgyvendinę. Pradėtas įgyvendinti įtraukiantis projektas, kuris pasigirs jau kitame muziejaus sezone ,,Garso instaliacijos Lietuvos liaudies buities muziejaus miestelyje“, kurio metu pagal lietuvių literatūros kūrinius penkiuose muziejaus miestelio pastatuose pasigirs profesionalių aktorių įgarsintos, binauraliniu būdu įrašytos garsinės pjesės. Tai dar vienas būdas sustiprinti asmenines muziejaus lankytojų patirtis.

Šiuo metu baigiama rengti Dzūkijos regiono ir tremties sektoriaus 3D virtuali projekcija, vykdoma įmonės 3D Vilnius, pratęsianti Aukštaitijos regionu pradėtą virtualaus muziejaus turo idėją nuolatiniam muziejaus pasiekiamumui ir edukacijai. Štai čia galite išvysti keletą kadrų iš būsimo turo: