Daugiau nei prieš dešimtmetį LLBM muziejininkų ieškotas altorius buvo laikomas prarastu – išardytu ar sunykusiu. Vietinių Sasnavos gyventojų minėta viena ar kita galima šio altoriaus vieta pasirodydavo nurodyta klaidingai, tad buvo susigyventa su mintimi, jog trečiasis altorius neišlikęs, o dabartinėje Sasnavos bažnyčioje kabantis titulinis šio altoriaus paveikslas „Čenstakavos Dievo Motina“ atrodė tarsi patvirtinimas, jog tai yra viskas, kas liko iš buvusio altoriaus.

Visiškai nelauktai išaiškėjo tiesa. Trečiasis altorius pasirodė patalpintas kitoje, gana atkampioje Liubavo bažnyčioje, esančioje keli kilometrai nuo pasienio su Lenkija. Altorių suradusi LLBM muziejininkė, dailės istorikė Ina Dringelytė paaiškina jį suradusi…virtualiai, „bevaikštinėdama“ po Užnemunės bažnyčias savo pamėgtame puslapyje Panoramas.lt – Lietuva panoramose.

Buvęs Švč. M. Marijos trečiasis Sasnavos senosios bažnyčios altorius šiuo metu yra didysis Švč. Trejybės Liubavo bažnyčios altorius. Pakitusi ir altoriaus išvaizda, galėjusi apsunkinti jo paieškas – klaidinantis, „atvirkščias“ apatinio tarpsnio sumontavimas.