Š. m. birželio 5 d. Salų etnoarchitektūrinis kaimas atgijo – čia atvykę lankytojai susipažino su tarpiniais projekto rezultatais, įvairiais medinių pastatų restauravimo būdais bei paklausė sutartinių, kurias atliko folkloro ansambliai „Čiulbutė“ ir „Linago“.

Renginio metu su svečiais apžvelgta restauravimo darbų eiga, papasakota kaimo kūrimosi istorija. Taip pat prisiminimais dalinosi ir vietos gyventojai. Lankytojai džiaugėsi, kad yra tvarkomi tokie unikalūs kaimai bei puoselėjamas medinis paveldas, vykdoma šviečiamoji veikla prevenciniam tokių pastatų išsaugojimui.

Nemažą svečių grupę sudarė privačių medinių namų savininkai – jie atvyko pasidomėti finansavimo galimybėmis, sužinoti, kaip reikia pasiruošti tokių namų tvarkymui, pasikonsultuoti vienu ar kitu restauravimo klausimu.

Renginį vainikavo nuotaikingos ansamblių dainos, po kurių visi kartu aptarė galimas sutvarkytų sodybų panaudojimo perspektyvas – ne vienas jų linkėjo Lietuvos liaudies buities muziejui neužmiršti šio Aukštaitijos krašto ir vieną kitą renginį surengti būtent šioje nuostabioje kalvotoje vietovėje.