LLBM Suvalkijos regiono Obelinės sodybos ekspozicija papildyta interaktyviomis instaliacijomis. Kartu su skaitmeninių pasakojimų studija „Pasak“ įgyvendintas skaitmeninių medijų projektas „Patarlių slėpynės. I etapas“. Juo siekiama praturtinti muziejaus ekspozicijas inovatyviomis, vaikams ir jaunimui patraukliomis priemonėmis, akcentuojančiomis unikalų buities ir tautosakos ryšį.

Projektas išskirtinis tuo, kad stengiasi žengti toliau už įprastinę skaitmeninių medijų naudojimo Lietuvos muziejuose praktiką, dažniausiai pasireiškiančią internetinėmis svetainėmis, interaktyvia animacija ar mobiliaisiais gidais. „Patarlių slėpynėse“ atsisakoma vartotojo interakcijos su skaitmeniniu turiniu per ekraną, garso grotuvą ar kitas įprastas priemones. Vietoje to technologijas stengiamasi kuo labiau „pradanginti“, kviečiant lankytoją interakcijai ne su jomis, o per jas – naudojant jas kaip laidininkus žaidimui su eksponatais ir dialogui su autentiška muziejaus aplinka. Projekto metu įrengtos dvi instaliacijos: šuns būdoje įrengta šuns lojimo instaliacija ir sodybos tvarto pastate įrengta instaliacija „ūkininkų dialogas“ (jame fiksuojamos patarlės). Kviečiame apsilankyti ir išbandyti!

Projektas finansuojamas Kultūros rėmimo fondo lėšomis Lietuvos kultūros darybos sprendimu pagal „Atminties institucijos (muziejai, bibliotekos, archyvai) programą.