2024 m. vasario 10 d. 12:00 val. (šeštadienį) kviečiame į Užgavėnes Lietuvos etnografijos muziejuje, Rumšiškėse (L. Lekavičiaus g. 2). Jau 43-čią žiemą iš muziejaus varysime su šposais, tradicinėmis kaukėmis, blynais ir kitais smagumais.

Nepamirškite – už savo saugumą renginio metu lankytojai atsako patys.

BILIETAI

  • bilieto kaina – 10 €
  • moksleiviams, studentams, senjorams (įskaitant asmenis, kuriems sukako 80 metų ir daugiau)* – 5 €
  • asmenims, kuriems nustatytas 30-50% darbingumo lygis, soc. remtiniems asmenims ir asmenims, kuriems nustatytas spec. poreikių lygis – 5 €
  • asmenims, kuriems nustatytas neįgalumo arba 0-25% darbingumo lygis ir jį lydinčiam asmeniui – nemokama
  • ikimokyklinio amžiaus vaikams – nemokama

*Nuolaidos ir lengvatos taikomos tik turint nuolaidą patvirtinantį dokumentą, kurį prašome pateikti kasose.

Ukrainos piliečiai į renginį įleidžiami nemokamai (kasose pateikus asmens tapatybę įrodantį dokumentą).

Dar neturite bilieto? Nereiks stovėti ilgose eilėse, jei įsigysite bilietus internetu: ČIA

Renginio dieną bilietus galėsite įsigyti muziejaus kasose. 

ATVYKIMAS

Automobiliu

Švęsti Užgavėnių į Rumšiškes susirenka tūkstančiai žmonių. Dauguma atvyksta su automobiliais, todėl susidaro spūstys bei sudėtinga rasti parkavimo vietas.

Eismo pakeitimai

Vasario 18 d. Rumšiškėse, L. Lekavičiaus g. (nuo posūkio į S. Nėries g. iki Marių g.) link Lietuvos etnografijos muziejaus įvedamas vienpusis eismas.

Didžiausi srautai susidaro 11.30–12.30 val., todėl kviečiame atvykti anksčiau. Tikrų Užgavėnių programa prasideda jau nuo 10 val.

Neįgalieji į muziejaus teritoriją gali patekti per ūkinius vartus.

Visur sekite ženklus ir nuorodas!

Parkavimas

Mokamoje muziejaus parkavimo aikštelėje telpa iki 250 automobilių, todėl čia parkavimo vietą suras tik patys ankstyviausieji. 9–21 val. renkamas vienkartinis 2 eurų parkavimo mokestis. Netilpusius į aikštelę, svetingai priims Rumšiškių miestelio gatvės.

Muziejus nuo Rumšiškių centro nutolęs daugiau nei kilometrą, todėl nusiteikite iki muziejaus paėjėti pėsčiomis.

Autobusai į mokamą parkavimo aikštelę nebus įleidžiami, jie bus nukreipiami į atskirą aikštelę L. Lekavičiaus gatvės pradžioje, dešinėje nuo centrinių vartų (koordinatės: 54.868003, 24.201866).

Viešuoju transportu

Deja, susisiekimas su Lietuvos etnografijos muziejumi viešuoju transportu nėra pats patogiausias. Tiek geležinkelio, tiek autobusų stotelės yra atokiau, todėl nusiteikite iki muziejaus paėjėti pėsčiomis.

Traukiniu

Artimiausia geležinkelio stotelė – Pravieniškės I. Patogiausių maršrutų į šventę ieškokite: traukiniobilietas.lt

Autobusu

Dauguma autobusų iš Vilniaus sustoja Rumšiškių autobusų stotelėje prie autostrados viaduko. Patogiausi maršrutai suspėti į šventės pradžią: autobusubilietai.lt

SAUGAUS ELGESIO RENGINYJE ATMINTINĖ

Užgavėnių metu laikykitės viešosios tvarkos, nepažeidinėkite įstatymų ir visuotinai priimtų padoraus elgesio normų.

Asmenys renginyje turi elgtis taip, kad jie nedarytų žalos, nekeltų grėsmės sau ir aplinkiniams.

Renginio metu tėvai atsakingi už savo vaikų saugumą ir priežiūrą.

Atvykstant į renginį nuosavu transportu, įdėmiai stebėkite eismo ženklus, vykdykite kelių policijos pareigūnų nurodymus, kadangi eismo tvarka tam tikrose gatvėse ar viešose erdvėse bus keičiama. Automobilius statykite tvarkingai tik leistinose vietose, kad netrukdytumėte transporto eismui ir nesudarytumėte spūsčių.

Saugokite savo turtą. Nepalikite neužrakintų automobilių ir jų salonuose, ypatingai matomose vietose, vertingų daiktų.

Eidami į renginio teritoriją ir iš jos venkite žmonių spūsties, apsidairykite, gal yra kiti įėjimai, išėjimai, kur nėra žmonių spūsties.

Jei patekote į žmonių spūstį – nesiblaškykite, saugokite asmeninius daiktus, juos laikykite priešais save, nes kišenvagiai vagystes dažniausiai padaro žmonių spūstyje.

Renginio metu žiūrovai ir lankytojai privalo vykdyti visus teisėtus renginio organizatorių, apsaugos darbuotojų, policijos pareigūnų reikalavimus bei nurodymus.

Į renginį gali būti neįleidžiami neblaivūs, priešiškai ar agresyviai nusiteikę asmenys.

Į renginį / renginio metu lankytojams draudžiama:

  • įsinešti ginklus, pavojingas, sprogias medžiagas, greitai užsiliepsnojančias pavojingas medžiagas (dujų balionus, dažus, tirpiklius, buitinės chemijos prekes ir kt.), pirotechnines priemones, alkoholinius gėrimus, didelius krepšius, metalinius ar medinius strypus, stiklinę tarą ir kitas priemones ar daiktus, kurie gali kelti pavojų žiūrovų ar dalyvių saugumui
  • žeminti renginio dalyvių ar kitų žiūrovų garbę bei orumą, reikšti žiaurumą ir prievartą, kurstyti tautinę ir religinę nesantaiką
  • mėtyti į sceną (aikštę) bet kokius daiktus, kuriais galima sužeisti atlikėjus, žiūrovus, naudotis atvira ugnimi ir pirotechniniais gaminiais
  • šiukšlinti, gadinti inventorių

AUGINTINIAI

Į muziejaus teritoriją įleidžiami lankytojai su augintiniais. Renginių metu, augintiniai privalo būti su pavadėliais, antsnukiais. Reikia turėti vienkartinių maišelių surinkti augintinio išmatoms. Užgavėnės yra masinis renginys ir augintinio šeimininkai privalo laikytis visų su gyvūno priežiūra susijusių reikalavimų, skaitykite čia: http://www.kaunas.lt/seniunijos/gyvunu-laikymo-kauno-mieste-taisykles/  Primename, kad Užgavėnės yra didelis renginys, kuriame bus daug dalyvių, triukšmo (būgnų mušimas, ansamblių pasirodymai) ir prašome įsivertinti, ar tai netrikdys Jūsų augintinio.

FOTOGRAFAVIMAS IR FILMAVIMAS

Renginyje bus fotografuojama ir filmuojama, todėl informuojame, jog lankytojai gali būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, patalpintuose socialiniuose tinkluose ar kitose žiniasklaidos priemonėse.