BILIETAI
Dar neturite bilieto? Įsigykite internetu bilietai.lt ir nereiks stovėti ilgose eilėse! Be to, renginio dieną bilietai brangs!
PROGRAMA
Nepaklysti tarp gausybės veiklų ir pramogų padės interaktyvi ir išsami tikrų Užgavėnių programa su muziejaus žemėlapiu! Programą rasite čia. Žinoma, ši programa puikiai veikia ir mobiliajame telefone!

ATVYKIMAS

 • AUTOMOBILIU

Kiekvienais metais švęsti Užgavėnių į Rumšiškes susirenka virš 10 tūkst. žmonių. Dauguma atvyksta su automobiliais, todėl susidaro spūstys bei sudėtinga rasti parkavimo vietas.

Eismo pakeitimai

Vasario 22 d. Rumšiškėse, L. Lekavičiaus g. (nuo posūkio į S. Nėries g. iki Marių g.) link Lietuvos liaudies buities muziejaus įvedamas vienpusis eismas.

Didžiausi srautai susidaro 11:30-12:30 val., todėl kviečiame atvykti anksčiau. Pagrindinė Užgavėnių programa prasideda 12 val., tačiau daug pramogų veiks jau nuo 10 val.

Turite laisvų vietų automobilyje? Pavežkite kitus dalyvius – pateikite pasiūlymą programėlėje „Fellow Rider“.

Parkavimas

Mokama muziejaus parkavimo aikštelė talpina iki 300 automobilių, todėl čia parkavimo vietą suras tik patys ankstyviausieji. 9-21 val. renkamas vienkartinis 2 € parkavimo mokestis. 21-9 val. parkavimo kaina – 0,50 €/val. Iš viso Užgavėnese laukiama daugiau nei 2000 automobilių, tad netilpusius į aikštelę, svetingai priims Rumšiškių miestelio gatvės.

Muziejus nuo Rumšiškių centro nutolęs daugiau nei kilometrą, todėl nusiteikite iki muziejaus paėjėti  pėsčiomis.

Autobusai į mokamą parkavimo aikštelę nebus įleidžiami, jie bus nukreipiami į atskirą aikštelę L. Lekavičiaus gatvės pradžioje, dešinėje nup centrinių vartų (koordinatės: 54.868003, 24.201866).

 • VIEŠUOJU TRANSPORTU

Deja, susisiekimas su Lietuvos liaudies buities muziejumi viešuoju transportu nėra pats patogiausias. Tiek geležinkelio, tiek autobusų stotelės yra atokiau, todėl nusiteikite iki muziejaus paėjėti pėsčiomis.

Traukiniu

Artimiausia geležinkelio stotelė – Pravieniškės I. Patogiausi maršrutai suspėti į šventės pradžią:

09:18 Vilnius –> 10:15 Pravieniškės 4,70–5,20 €

10:40 Vilnius –> 11:37 Pravieniškės 4,70–5,20 €

10:00 Kaunas –> 10:26 Pravieniškės 1,40–1,60 €

10:57 Kaunas –> 11:23 Pravieniškės 1,40–1,60 €

Daugiau variantų: litrail.lt

Dėmesio! Nuo stotelės iki muziejaus – 4,8 km, ~1 val. kelio pėsčiomis. Pasiimkite dviratį arba „Fellow Rider“ programėlėje suraskite, kas pavežtų.

Autobusu

Dauguma autobusų iš Vilniaus sustoja Rumšiškių autobusų stotelėje prie autostrados viaduko. Patogiausi maršrutai suspėti į šventės pradžią arba nežymiai pavėluoti:

09:30 Vilnius –> 10:37 Rumšiškės (Viadukas) 6,00 €

10:45 Vilnius –> 11:52 Rumšiškės (Viadukas) 6,00 €

09:55 Kaunas –> 10:38 Rumšiškės (Paviljonas) ~2-3 € (900 m iki muziejaus)

10:30 Kaunas –> 10:59 Rumšiškės (Viadukas) 2,10 €

11:30 Kaunas –> 11:59 Rumšiškės (Viadukas) 2,00 €

Daugiau variantų: autobusubilietai.lt

Dėmesio! Nuo viaduko stotelės iki muziejaus – 2,2 km, ~30 min. kelio pėsčiomis. Patikrinkite „Fellow Rider“ programėlėje ar neatsirastų, kas pavežtų.

 • SURANDANT, KAS PAVEŽTŲ

Suraskite, kas važiuoja į Užgavėnes nuo Jums patogios vietovės bei turi laisvų vietų automobilyje. „Fellow Rider“ programėlėje pažymėkite nuo kur vyksite, ir sulaukę pasiūlymų pasirinkite patogiausią variantą. Plačiau…

SAUGAUS ELGESIO RENGINYJE ATMINTINĖ

 • Užgavėnių metu laikykitės viešosios tvarkos, nepažeidinėkite įstatymų ir visuotinai priimtų padoraus elgesio normų.
 • Atvykstant į renginį nuosavu transportu, įdėmiai stebėkite eismo ženklus, vykdykite kelių policijos pareigūnų nurodymus, kadangi eismo tvarka tam tikrose gatvėse ar viešose erdvėse bus keičiama. Automobilius statykite tvarkingai tik leistinose vietose, kad netrukdytumėte transporto eismui ir nesudarytumėte spūsčių.
 • Saugokite savo turtą. Nepalikite neužrakintų automobilių ir jų salonuose, ypatingai matomose vietose, vertingų daiktų.
 • Eidami į, iš renginio teritoriją venkite žmonių spūsties, apsidairykite gal yra kiti įėjimai, išėjimai kur nėra žmonių spūsties.
 • Jei patekote į žmonių spūstį – nesiblaškykite, saugokite asmeninius daiktus, juos laikykite priešais save, nes kišenvagiai vagystes dažniausiai padaro žmonių spūstyje.
 • Renginio metu žiūrovai ir lankytojai privalo vykdyti visus teisėtus renginio organizatorių, apsaugos darbuotojų, policijos pareigūnų reikalavimus bei nurodymus.
 • Į renginį gali būti neįleidžiami neblaivūs, priešiškai ar agresyviai nusiteikę asmenys.
 • Į renginį lankytojams draudžiama:
  • įsinešti ginklus, pavojingas, sprogias medžiagas, greitai užsiliepsnojančias pavojingas medžiagas (dujų balionus, dažus, tirpiklius, buitinės chemijos prekes ir kt.), pirotechnines priemones, alkoholinius gėrimus, didelius krepšius, metalinius ar medinius strypus, stiklinę tarą ir kitas priemones ar daiktus, kurie gali kelti pavojų žiūrovų ar dalyvių saugumui;
  • žeminti renginio dalyvių ar kitų žiūrovų garbę bei orumą, reikšti žiaurumą ir prievartą, kurstyti tautinę ir religinę nesantaiką;
  • mėtyti į sceną (aikštę) bet kokius daiktus, kuriais galima sužeisti atlikėjus, žiūrovus, naudotis atvira ugnimi ir pirotechniniais gaminiais;
  • šiukšlinti, gadinti inventorių;
  • demonstruoti įžeidžiančius plakatus ar kitokią vaizdinę medžiagą, taip pat medžiagą, kurioje yra nacistinės ar sovietinės simbolikos atributų bei medžiagą su aiškiai matomais (neretušuotais) mažamečių asmenų veidais;
 • Tam tikrais atvejais žiūrovai, dalyviai ar lankytojai pažeidę šių taisyklių reikalavimus, gali būti pašalinti iš renginio arba, nustačius jų elgesyje teisėtvarkos pažeidimus, sulaikyti ir patraukti administracinėn ar baudžiamojon atsakomybėn.
 • Vykdant evakuaciją nepanikuokite, vadovaukitės esamomis evakuacijai skirtomis nuorodomis, klausykite ir vykdykite atsakingų asmenų, apsaugos darbuotojų ar policijos pareigūnų nurodymus.
 • Atminkite, kad Jūsų asmeninis mandagus elgesys renginyje sukelia jaukią ir draugišką atmosferą, bei yra vienas iš sėkmingo renginio garantų.