Tarptautinės motinos Žemės dienos proga, prisidedame prie  „Museums For Future“ iniciatyvos ir dalinamės „žaliu“ eksponatu!

Šiandienos žmogui ekologija tampa vis aktualesnė – vienkartinio naudojimo plastiko gaminius keičiame į draugiškesnius aplinkai daugkartinius, domimės sveika mityba, tvaria mada. Seniau daiktai būdavo naudojami pakartotinai ne pagal paskirtį dažniausiai dėl nepritekliaus, taupumo, o šiandien tai – aplinkosaugos ar net mados reikalas

Liepos pabaigoje Lietuvos liaudies buities muziejus lankytojus pakvies į parodą Dar panaudosiu: tvarumas anksčiau ir dabar“, kuri atskleis, kaip laiko bėgyje keičiama pirminė daiktų paskirtis, siekiant juos išsaugoti, kuo ilgiau naudoti ar perdirbti.

Vienas iš parodos eksponatų – spalvinga dviejų sluoksnių lovatiesė. Apatinė pusė pilka, o viršus pasiūtas iš įvairaus audinio skiaučių. Skiautės sugrupuotos po devynias į kvadratus, kurie tolygiai išdėstyti tamsiame fone. Lovatiesę XX a. 4 dešimtmetyje pasiuvo Raseinių rajone gyvenusi Antanina Pušneraitienė.