2016 m. LLBM buvo atidaryti restauruoti unikalūs Aristavėlės dvaro rūmai – vertingas baroko laikotarpio lietuvių medinės architektūros pavyzdys, įkūnijantis stilistinės ir tradicinės statybos sąveiką, reprezentuojantis prestižinę, aukštos statybų kultūros, puošnių formų lietuvių bajorijos architektūrą. Juose įrengtoje ekspozicijoje „Liūtas baldų puošyboje“ eksponuojamas buvusio Ašmintos dvaro baldų komplektas, pagamintas apie 1880 m. Sankt Peterburge. Tai – neobaroko stiliaus baldai, kurių puošybos pagrindinis elementas – liūtas. Komplekto būklė buvo prasta, tačiau – džiugi naujiena – gavus LKT finansavimą, dalis baldų jau restauruojami Prano Gudyno restauravimo centre. Šiemet buvo atlikta:

  • cheminis ir mechaninis baldų valymas;
  • išklibusių detalių tvirtinimas ir perklijavimas;
  • deformuotų minkštųjų baldų dalių atkūrimas ir gobeleno perdengimas;
  • medinių baldų dalių netekčių atkūrimas;
  • konstrukcinis sutvirtinimas, dangų atkūrimas ir lakavimas.

Projektas yra tęstinis ir bus baigtas įgyvendinti kitąmet.

Apskritai Lietuvos liaudies buities muziejaus baldų rinkinį sudaro 4243 eksponatai. Iš jų – 241 dvaro baldas. Gausiausios yra dvi kolekcijos: 30 baldų iš Šarnelės (Plungės r.) dvaro ir 15 baldų iš Ašmintos (Prienų r.) dvaro. Visi kiti baldai – daugiausia pavieniai.

Restauravus šį baldų komplektą, lankytojai Aristavėlės dvare galės susipažinti su vertinga LLBM saugoma dvaro baldų, puoštų liūtų galvomis, kolekcija.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Informaciją apie baldus parengė Vingaudas Baltrušaitis ir Inga Levickaitė-Vaškevičienė