Susipažinkime su „Menų dūzgių“ renginio „Tarp Velykų ir Velykėlių“ akimirkomis. Renginio dalyvėms Buities, verslų ir amatų skyriaus vyresnioji muziejininkė dr. Nijolė Andrejevienė pristatė rengiamą etnografinių lėlių parodą „Etnografinių lėlių kompozicijos. Darbai, papročiai ir pramogos“, kurioje bus eksponuojamos lėlių kompozicijos net iš devynių Lietuvos muziejų rinkinių.

Architektūros skyriaus vedėjas Ruslanas Aranauskas mokytojoms trumpai papasakojo apie atnaujintus Lietuvos liaudies buities muziejaus centrinius sutikimo vartus, sukurtas naujas parodų ir komforto zonas.

Kultūros projektų vadovė Justina Jakštaitė pristatė muziejuje sukurtus inovatyvius produktus ir leidinius. Buvo pristatytas Aukštaitijos regiono 3d virtualus turas bei mobili aplikacija ,,Eisva Lietuvon” su funkcionalumais – papildytos realybės funkcija, skirta vaikiškai knygelei „Penkiese po Lietuvą“ ir virtualiu gidu po muziejų. Renginio dalyvės galėjo peržvelgti naujausius leidinius – direktoriaus pavaduotojo muziejininkystei ir informacijai dr. Eligijaus Juvencijaus Morkūno knygą „Lietuvos miestelių atspindys: Muziejaus miestelis“ bei Architektūros skyriaus vyresniosios muziejininkės Snaigės Lauciūtės, architektės Neringos Norvaišaitės drauge su papildytos realybės ir virtualaus gido funkcijos kūrėjais UAB „SneakyBox“ sukurtą leidinį su papildytos realybės funkcija vaikams

„Penkiese po Lietuvą“.

Kultūros paveldo specialistė dr. Rasa Bertašiūtė pakvietė mokytojas susipažinti su meduolių gaminimo tradicijomis, meduolių puošimo pavyzdžiais bei pasiūlė išmėginti jėgas pačioms juos ir papuošiant, taip pristatydama edukacinį užsiėmimą –Tautinis paveldas: šventinių meduolių kepimas ir puošyba“.

Buities, verslų ir amatų skyriaus vedėja Janina Samulionytė drauge su vyresniąja muziejininke Renata Baniene Suvalkijos regiono Obelinės sodyboje mokytojoms papasakojo apie tradicinius šv. Velykų stalus, jų dengimo tradicijas ir pakvietė plačiau apie veikiančią tradicinių šv. Velykų stalų parodą „Sveiki sulaukę šventų Velykų“ perskaityti straipsnyje.

Obelinės sodybos kieme mokytojas išbandyti jėgas margučių ridenimo lazdomis ir kiaušiniavimo rungtyse pakvietė kultūrinės veiklos vadybininkas Valentas Pilionis ir vyresnysis muziejininkas Paulius Stanišauskas.

Ugniagesių stoginėje Buities, verslų ir amatų skyriaus vedėja Janina Samulionytė ir vyresnioji muziejininkė Renata Banienė perskaitė pranešimą „Širdį man smarkiai suspaudžia (Stanislavos Šlepetienės laiškai iš JAV draugei Lietuvoje)“.

Kultūros projektų vadovė Justina Jakštaitė