Jau esame rašę apie tai, kaip įvairūs finansavimo šaltiniai prisideda prie kultūros sektoriaus plėtros, inovatyvumo ir aktyvios kultūrinės veiklos vykdymo (daugiau apie tai čia). Šįkart trumpai, kokie projektai vykdomi šiuo metu!

Labai džiugu, kad Lietuvos kultūros taryba šiemet remia net tris mūsų projektus!

Metų gale lankytojams pristatysime visiškai naują paslaugą, leisiančią Lietuvos liaudies buities muziejuje keliauti visai savarankiškai ir gauti įtraukiančią, patraukliai pateiktą medžiagą net ir tada, kai ekspozicijos uždarytos! Kuriama mobili audiogido programėlė, kurią bus galima siųstis tiesiog į savo išmanųjį telefoną! Tai projektas „Mobiliųjų audiogidų programėlių sukūrimas“ į kurį įsitraukę tiek daugybė muziejaus darbuotojų, tiek aktorių, vertėjų ir garso režisierių.

Šiuo metu vyksta tęstinis projektas „XIX a. dvaro baldų komplekto tyrimas ir restauravimas“ – Prano Gudyno restauravimo centras jau kibęs į darbus, atnaujina dvaro baldų komplektą su liūtų galvomis.

Trečias, be galo svarbus Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuojamas projektas – dar mėnesį išliks paslaptimi! Patikėkite, šito dalyko tiesiog reikia išlaukti. Jau greitai paskelbsime apie jį!

Smagu, kad prisitraukiame ir kitas lėšas, štai Kultūros paveldo departamentas parėmė projektą „Medinis architektūros paveldas: stogai“. Medinė architektūra yra svarbi mūsų lietuviškosios tapatybės dalis, tačiau tiek meistrams, tiek medinių namų savininkams neretai trūksta žinių apie jų priežiūrą ir kultūrinę reikšmę. Ką tik įvyko gyvos dirbtuvės ir seminaras bei jau pradėtas kurti seminarų / restauravimo dirbtuvių vaizdo įrašų ciklas apie medinės architektūros paveldą, jo priežiūrą ir tvarkybą.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija taip pat parėmė Lietuvos okupacijos 80-jų metinių, GEDULO IR VILTIES DIENOS bei dalies Lietuvos gyventojų tremties iš Altajaus krašto į Arktį 78-jų metinių minėjimo projektą, kuris įgyvendintas kartu su Laptevų jūros tremtinių brolija.

Be galo smagu, kad savo istoriją ir kultūros paveldą galime pristatyti įvairiomis formomis ir kad iniciatyvos yra palaikomos!